There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/2015/02.09-dziurbiel

KRZYSZTOF DZIURBIEL - Koncert fortepianowy

Koncerty

09 lutego 2015

Krzysztof Dziurbiel – pianista urodzony w Krynicy - Zdroju w roku 1992.
W 2011 r. ukończył z wyróżnieniem PSM II stopnia w Nowym Sączu w klasie fortepianu w klasie fortepianu mgr Danuty Jarząbek.
W roku 2014 ukończył studia I stopnia w klasie fortepianu prof. Andrzeja Pikula w Akademii Muzycznej w Krakowie. Obecnie kontynuuje swoją edukację muzyczną na Uniwersytecie Muzyki i Sztuki Teatralnej w Grazu (Universität für Musik und Darstellende Kunst Graz), w klasie fortepianu prof. Ayami Ikeby.
Od 2003 roku Krzysztof Dziurbiel był stypendystą Almanachu Muszyny. W 2004 r. zajął II miejsce, a w 2006 roku III miejsce w Małopolskich Przeglądach Uczniów Klas Fortepianu Szkół Muzycznych I stopnia. W roku 2005 wziął udział w Regionalnych Przesłuchaniach Uczniów Klas Fortepianu Szkół Muzycznych I stopnia w Krakowie uzyskując II miejsce. W latach 2008 – 2010 trzykrotnie zajmował drugie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz w Jaśle. W 2011 roku otrzymał nagrodę specjalną Burmistrza Krynicy – Zdroju za zasługi dla krzewienia kultury w mieście. W maju 2012 roku zajął drugie miejsce w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Petara Konjovicia w Belgradzie. W tym samym roku otrzymał stypendium rektora dla najlepszych studentów. W październiku 2013 roku otrzymał stypendium „Towarzystwa Miłośników Ziemii Muszyńskiej” a 19 grudnia nagrodę Starosty nowosądeckiego za działalność na rzecz kultury w regionie.
Krzysztof Dziurbiel koncertował m. in.: w Sali Balowej Starego Domu Zdrojowego w Krynicy – Zdroju, Muzeum Państwa Muszyńskiego, na Zamku w Żywcu, w Dworku I. J. Paderewskiego w Kąśnej – Dolnej, w Gorlicach, Krośnie, Nowym Sączu (debiut z orkiestrą PSM I i II st. w Nowym Sączu), w Muzeum Archidiecjezjalnym w Katowicach a także w Akademii Muzycznej w Krakowie i w Grazu.

Program koncertu:
J. S. Bach - Preludium i Fuga Fis - dur (II WTK)
L. v Beethoven - Sonata B - dur op.22 (cz I)
G. Ligeti - Etiuda nr. 10 "Der Zauberlehrling"
F. Liszt - Sonata h - moll S. 178
S. Prokofiew - Toccata d - moll
E. Granados - "Coloquio en la Reja" z suity fortepianowej Goyescas
S. Rachmaninow - II Koncert fortepianowy c - moll op. 18

{gallery}galerie/2015/02.09-dziurbiel{/gallery}

Galeria Sztuki "Dwór Karwacjanów"

poniedziałek - piątek  8:00 - 17:00
sobota 11:00 - 17:00
niedziela 11:00 - 15:00
Monday - Friday  8 a.m. - 5 p.m.
Saturday 11 a.m - 5 p.m.
Sunday 11 a.m - 3 p.m.