<< Cofnij
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/2017/08.26-emanacje

KONCERT DUO ACCOSPHERE

Koncerty

26 sierpnia 2017

Kasztel w Szymbarku

Koncert w ramach V Międzynarodowego Festiwalu Muzyki „EMANACJE” organizowanego przez Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

Duo Accosphere
Alena Budznakova, akordeon
Grzegorz Palus, akordeon

w programie:
Johann Sebastian Bach - kocert na dwa klawesyny c-moll BWV 1060
Allegro
Andante
Allegro
Piotr Czajkowski - Suita z baletu "Dziadek do orzechów" op. 71a
Uwertura Miniatura
Marsz
Taniec Wróżki Cukrowej
Trepak
Taniec Arabski
Taniec Chiński
Taniec Pastuszków
Walc Kwiatów
Henryk Wieniawski - Scherzo-Tarantella (solo Alena Budznakova)
Maurycy Moszkowski - Kaprys hiszpański op. 37 (solo Grzegorz Palus)
Jean Pacalet - La chambre du saltimbanque absent
Witold Lutosławski - Wariacje na temat Paganiniego

Alena Budznakova
Zaliczana jest do grona najwybitniejszych reprezentantów słowackiej akordeonistyki. Urodziła się w 1987 roku w Koszycach (Słowacja) gdzie rozpoczynała swoją muzyczną edukację i uzyskała dyplom Konserwatorium (2009). W 2014 roku uzyskała tytuł magistra sztuki w Akademii Muzycznej w Krakowie. W latach 2012-2014 studiowała równolegle w Konserwatorium Wien Privatuniversitat w Wiedniu (Austria) w kalsie prof. Grzegorza Stopy. Obecnie kontynuuje edukację w klasie tego samego pedagoga w ramach podyplomowych studiów solistycznych Konzertexamen w Hochschule fur Muzik Detmold (Niemcy). Od wczesnych lat muzycznej edukacji bierze udział w kursach i festiwalach muzycznych o zasięgu krajowym i międzynarodowym zdobywając znaczące osiągnięcia.
Prowadzi aktywna działalność koncertową jako solistka i kameralistka w Polsce, na Słowacji a także w Austrii, Belgii, Danii, Finlandii, Niemczech, Włoszech i na Litwie. Dokonała nagrań dla słowackiego Radia i Telewizji, słowackiego Radia Devin, Polskiego Radia oraz niemieckiego Radia WDR3. Uczestniczy w prawykonaniach współczesnych kompozycji akordeonowych a także interesuje się poszukiwaniami nowego brzmienia akordeonu w transkrypcjach muzyki minionych epok.

Grzegorz Palus
Jesk absolwentem Królewskiego Duńskiego Konserwatorium Muzycznego w Kopenhadze w klasie prof. Geira Draugsvolla (studia Master of Music, 2009-12) oraz Hochschule fur Musik Detmold (Niemcy) - studia Konzertexamen w klasie prof. Grzegorza Stopy. Dyplom studiów magisterskich uzyskał z wyróżnieniem w Akademii Muzycznej w Krakowie (2011). Jest laureatem ponad 40 nagród i wyróżnień w ogólnoposkich i międzynarodowych konkursach muzycznych. Wielokrotnie był honorowany stypendiami Ministra Kultury (2003, 2004, 2005, 2007, 2008), Stypendium Młoda Polska (2006), Stypendium "Sapere Auso" (2008, 2010) oraz Stypendium Prezydenta Miasta Krakowa (2008). W 2014 rokku jako pierwszy w historii akordeonista zadebiutował w roli solisty z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Krakowskiej im. K. Szymanowskiego. Jako solista prowadzi atywna działalność koncertową w kraju i za granicą (Austria, Dania, Niemcy, Słowacja, Włochy, Ukraina, USA). Występował ponadto jako członek zespołów: Orkeistry Modern Symphony Orchestra, Orkiestry Akademii Beethovenowskiej, Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie, Filharmonii Zabrzańskiej oraz Capelli Tarnoviensis Creo.
Od 2016 roku pracuje na stanowisku asystenta na Uniwersytecie Muzycznym F. Chopina w Warszawie. Jest zapraszany do prowadzenia kursów mistrzowskich min. w Europejskim Centrum Muzyki K. Pendereckiego w Lusławicach, Litewskiej Akademii Muzycznej w Wilnie oraz w szkołach muzycznych i innych placówkach w kraju. Dokonał szeregu prawykonań współczesnych solowych i kameralnych kompozycji akordeonowych, a także reguralnie bierze udział w pracach jury ogólnopolskich i miedzynarodowych konkursów akordeonowych.

{gallery}galerie/2017/08.26-emanacje{/gallery}

Newsletter

Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego biuletynu.

* indicates required

Informacje

Ośrodek Konferencyjno-Wystawienniczy „Kasztel w Szymbarku"

Godziny otwarcia
maj - wrzesień
poniedziałek - piątek 9:00 - 17:00
sobota - niedziela 10:00 - 18:00

październik i kwiecień
poniedziałek - niedziela 9:00 - 16:00

listopad – marzec
poniedziałek - sobota 9:00 - 16:00
niedziela nieczynne


Ostatni zwiedzający przyjmowani są pół godziny przed zamknięciem.

Opening hours
May - Setpember
Monday - Friday 9 a.m. - 5 p.m
Saturday & Sunday 10 a.m. - 6 p.m

October, April
Monday - Friday  9 a.m. - 4 p.m

November - March

Monday - Saturday 9 a.m. - 4 p.m
Sunday closed

Please note that last entry to the museum is 30 minutes before closing times.

BILETY WSTĘPU / ADMISSION FEES:
bilet wstepu / regural - 5 zł

grupowy bilet wstępu / reduced (for groups) - 4 zł (dla grup od 25 - 50 os.)

opłata przewodnicka / guided tour - 25 zł

bilet "Karta Dużej Rodziny" - 2,50 zł

dzieci do lat 7 / children under 7 years - wstep wolny /
free entrance

Dane kontaktowe

38-311 Szymbark
tel.: 18 351-31-14
e-mail: kasztel.szymbark@gmail.com


Do góry