Janusz Dziduszko / malarstwo

16 maja 2014 - 18 czerwca 2014

Janusz Dziduszko / malarstwo

Malarstwo europejskie w miniaturach.

Janusz Dziduszko - architekt. Urodził się w Ustrzykach Dolnych, w 1938 roku. Po II wojnie światowej rodzina została przesiedlona do Sanoka, gdzie w trudnych powojennych czasach razem z braćmi zdobywał szkolną wiedzę.
W 1955 roku został studentem na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Po uzyskaniu dyplomu inżyniera magistra architektury, projektował kolejno – w Krakowie, Koszalinie, a od roku 1965 w Tarnowie. Po 50 latach projektowania tzw. „wszelkich obiektów architektonicznych” nastąpił powrót do rysunku odręcznego i malowania.

Rysowanie i malowanie Janusz Dziduszko, to odtwarzanie malarstwa europejskiego, w tym również obrazów malarzy polskich w miniaturowych wymiarach, wielce oryginalną, nigdzie nie spotykaną techniką. Swą pasję traktuje z przymrużeniem oka, pół żartem- pół serio, nazywając swe malunki „kopiami”, pastiszami lub wręcz wariacjami na temat. Poważnie i na serio należy jednak traktować fakt, iż malowane są kredkami szkolnymi, na papierze ściernym o granulacji ściernej od 100 – 320, w formach zbliżonych do „A4” lub zestawach „A4”.

Sezon letni : maj - wrzesień
poniedziałek: nieczynne