Jan Brud - malarstwo

10 listopada 2017 - 06 grudnia 2017

Dwór Karwacjanów

Jan Brud - malarstwo
JAN BRUD urodził się w 1954 roku w Przeworsku.
Jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jarosławiu. Studia w Akademii Sztuk Pięknych im Jana Matejki w Krakowie odbywał na Wydziale Malarstwa w Pracowni Profesora Jerzego Nowosielskiego. Od roku 1978 roku mieszka w Chicago. Uprawia rysunek i malarstwo. Jest artystą wnikliwym, czerpiącym inspiracje w przestrzeni życiowej wielkich miast amerykańskich, dążąc do zdefiniowania artystycznego przesłania w sposób syntetyczny, jednakże pełen wysublimowanej wrażliwości.
Artysta ma w swoim dorobku indywidualne prezentacje malarstwa i rysunku oraz udział w wystawach zbiorowych na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki oraz Polski. Jego Prace znajdują się w zbiorach prywatnych zarówno w Polsce, USA i Wielkiej Brytanii.

Galeria Sztuki "Dwór Karwacjanów"

Codziennie w godz. 8:00-18:00

Bilety wstępu: