JAN BRUD / MALARSTWO

10 października 2014 18:00 - 12 listopada 2014 18:00

JAN BRUD / MALARSTWO

JAN BRUD urodził się w 1954 roku w Przeworsku. Jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jarosławiu. Studia w Akademii Sztuk Pięknych im Jana Matejki w Krakowie odbywał na Wydziale Malarstwa w Pracowni Profesora Jerzego Nowosielskiego.
Od roku 1978 roku mieszka w Chicago. Uprawia rysunek i malarstwo. Jest artystą wnikliwym, czerpiącym inspiracje z przestrzeni życiowej wielkich miast amerykańskich, dążąc do zdefiniowania artystycznego przesłania w sposób syntetyczny, jednakże pełen wysublimowanej wrażliwości.

Artysta ma w swoim dorobku indywidualne prezentacje malarstwa i rysunku oraz udział w wystawach zbiorowych na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki oraz Polski. Jego Prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce, USA i Wielkiej Brytanii.

Sezon letni : maj - wrzesień
poniedziałek: nieczynne