There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/2015/10.02.-tabor

Izabela Tabor - malarstwo

02 października 2015

Wystawa czynna do 11.11.2015

Izabela Tabor – urodzona w 1988 roku w Gorlicach. Absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w pracowni malarstwa prof. UR Marka Pokrywki oraz dr hab. Antoniego Nikla.

Malarstwo Izabeli Tabor jest wynikiem indywidualnego postrzegania świata. Twórczość młodej artystki opiera się na mieszaniu środków wyrazu. Pozwala to na przedstawianie własnych odczuć w szczególny sposób. Mozaikowe obrazy pełne są wyrazistości i młodzieńczej energii. Artystka nie narzuca interpretacji odbiorcy umożliwiając mu subtelne kontemplowanie przedstawień.

(…) pani Tabor wypracowała (...) własny „język plastyczny”, swój rozpoznawalny styl, tworząc (…) bardzo ciekawe prace, dla których inspiracją jest (…) przede wszystkim pejzaż i przyroda w mikro i makro skali. Na pierwszy „rzut oka” odbieramy je jako kompozycje abstrakcyjne, jednak bardziej uważny odbiorca dostrzeże tam motywy domów, gór, ulic i polnych dróżek, czyli obrazy inspirowane „jej” rodzimym pejzażem z okolic Gorlic…
dr hab. Marek A. Olszyński - profesor UR

Pani Tabor jest osobą o niezwykle pogodnym i łagodnym usposobieniu i można by się spodziewać, że taka też jest jej twórczość, tymczasem świat jej obrazów to żywioł artystycznej drapieżności i nieposkromionego temperamentu malarskiego.
Spod jej pędzla wychodzą dziesiątki niewielkich rozmiarów kwadratowych płócienek, z których autorka układa większe płaszczyzny, czasem przypadkowo, nieraz ich szyk jest wynikiem decyzji podyktowanej kaprysem, a czasem malarską intuicją autorki. (…) Wyraziste kształty, kontrastowe zestawienia kolorów, zdecydowane podziały niewielkich płaszczyzn, wreszcie intensywne, pulsujące faktury powstałe z nawarstwiania się wielokrotnych uderzeń pędzla i umiejętnie, ale też brawurowo użytych elementów „kolażowych” stanowią o ekspresji tych prac.
dr hab. Marek Szymański - profesor ASP w Krakowie

Udział w wystawach:
• Kwiecień 2010 Rzeszów - Polsko-Słowackie Konfrontacje Malarskie V
• Maj 2010 Koszyce, Słowacja - Polsko - Słowackie Konfrontacje Malarskie V
• Październik 2011 Szymbark - wystawa poplenerowa I Międzynarodowego Sympozjum Artystyczno-Naukowego Akademii i kierunków  artystycznych  szkół wyższych z cyklu "Tradycja i nowoczesność" pod hasłem: "Komu potrzebny jest jeszcze mistrz?"
• Marzec 2012 Rzeszów - „Rytuał”, konfrontacje pomiędzy Akademią im J. Długosza w Częstochowie a Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego
• Maj 2013 Portalegre, Portugalia – wystawa indywidualna
• Listopad 2013 Szymbark – Wernisaż wystawy II Międzynarodowego Sympozjum Artystyczno-Naukowego Akademii i Kierunków Artystycznych Szkół Wyższych, „Autentyczność w sztuce i możliwe jej kreacje”
• Czerwiec 2014 Rzeszów – Wschód Kultury, Plac Sztuki w ramach Europejskiego Stadionu Kultury
• Sierpień 2014 Duszniki Zdrój - Festiwal Sztuki „Wszelkie Przejawy Artyzmu”

Nagrody i wyróżnienia:
II Międzynarodowe Sympozjum Artystyczno- Naukowe Akademii i Kierunków Artystycznych Szkół Wyższych / wyróżnienie
Nagroda im. Jerzego Panka – wyróżnienie za dyplom artystyczny Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego 2013

{gallery}galerie/2015/10.02.-tabor{/gallery}

maj - wrzesień
poniedziałek - piątek 9:00 - 17:00
sobota - niedziela 10:00 - 18:00

październik i kwiecień
poniedziałek - niedziela 9:00 - 16:00

listopad – marzec
poniedziałek - sobota 9:00 - 16:00
niedziela nieczynne

May - Setpember
Monday - Friday 9 a.m. - 5 p.m
Saturday & Sunday 10 a.m. - 6 p.m

October, April
Monday - Friday  9 a.m. - 4 p.m

November - March

Monday - Saturday 9 a.m. - 4 p.m
Sunday closed

Please note that last entry to the museum is 30 minutes before closing times.

BILETY WSTĘPU / ADMISSION FEES:
bilet wstepu / regural - 5 zł

grupowy bilet wstępu / reduced (for groups) - 4 zł (dla grup od 25 - 50 os.)

opłata przewodnicka / guided tour - 25 zł

bilet "Karta Dużej Rodziny" - 2,50 zł