There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/2015/10.09-jesien-gorlice

IX GORLICKA JESIEŃ MUZYCZNA

Koncerty

09 października 2015

Gorlice, Dwór Karwacjanów

Wykonawca
:
RAFAŁ ŁUSZCZEWSKI – fortepian

Program:
FRYDERYK CHOPIN
Barkarola Fis-dur op.60
Berceuse Des-Dur op.57
Polonez A-dur op.40
ALEKSANDER SKRIABIN III Sonata fortepianowa fis-moll op.23
MANUEL DE FALLA Dwa tańce hiszpańskie z suity "La Vida Breve" (Krótkie Życie)
GEORGE GERSHWIN Błękitna Rapsodia

{gallery}galerie/2015/10.09-jesien-gorlice{/gallery}

RAFAEL ALEKSANDER  ŁUSZCZEWSKI zadebiutował na światowych estradach z Tokyo Symphony Orchestra. Od 2001 r. jest wpisany jako Artysta Steinway'a na elitarną listę pianistów "The Steinway & Sons Artists' Roster" w Nowym Jorku.
Znany również jako artysta firmy Montblanc, dzięki wydanemu przez tę firmę nagraniu Koncertu fortepianowego e-moll op.11 Fryderyka Chopina z orkiestrą "Philharmonia of the Nations" z Hamburga z okazji 150.rocznicy śmierci Chopina pod nazwą "L'Hommage a Frederic Chopin".
Gościł też na wielu renomowanych międzynarodowych festiwalach: m.in. w Szwajcarii (Lucerne Festival, Pianoforte a Bellinzona), Niemczech (Schleswig-Holstein, Oraniensteiner Festwochen), Polsce (Chopinowski-Duszniki, Mozartowski-Warszawa, Krakowska Wiosna), Rumunii (Lipatti), Anglii (Carlisle Int'l Summer Festival), Francji (Festival d'Orleans).
Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, którą ukończył w klasie prof. Andrzeja Jasińskiego oraz Wyższej Szkoły Muzycznej im. F. Liszta w Weimarze, gdzie ukończył Koncertowe Studia Podyplomowe pod okiem Maestro Lazara Bermana. Doskonalił także swe umiejętności m.in. pod kierunkiem Krystiana Zimermana.
Kunszt artystyczny Pianisty potwierdziły najwyższe laury na międzynarodowych konkursach pianistycznych, m.in. "Clara Schumann" w Niemczech, "Maria Canals" w Hiszpanii, "Luis Sigall" w Chile oraz "Dinu Lipatti" pod patronatem UNESCO w Bukareszcie.
Jest inspiratorem i artystycznym architektem powstałego 2011 r. w Limie (Peru) pierwszego na kontynencie południowoamerykańskim Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina dla tego regionu świata. Artysta czuwa nad jego przebiegiem jako prezes i członek Jury.
W 2014 powstał z jego inicjatywy Narodowy Konkurs im. Fryderyka Chopina w Ekwadorze, którego jest dyrektorem artystycznym i członkiem jury.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Organizatorzy:
Polskie Towarzystwo Muzyki Kameralnej
Biuro Koncertowe Haliny Promińskiej
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
Miasto Gorlice

02 kwietnia 2024 - 12 maja 2024

02 kwietnia 2024 - 06 maja 2024

26 kwietnia 2024 - 16 czerwca 2024

Galeria Sztuki "Dwór Karwacjanów"

poniedziałek - piątek  8:00 - 17:00
sobota 11:00 - 17:00
niedziela 11:00 - 15:00
Monday - Friday  8 a.m. - 5 p.m.
Saturday 11 a.m - 5 p.m.
Sunday 11 a.m - 3 p.m.