INTERDYSCYPLINARNA WYSTAWA GRUPY PLAJA

wernisaż dnia 12 STYCZNIA 2018 r. (piątek)  godz. 18.00
sala im. ks. Br. Świeykowskiego
„Dwór Karwacjanów” – Gorlice, ul. Wróblewskiego 10A

Nieformalna Grupa PLAJA istnieje od 2007 roku. Jej nazwa jest skrótem od słów: plastycy jasielscy. W tym czasie Grupa zorganizowała wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych. Artyści uczestniczyli w wielu wystawach, sympozjach i plenerach artystycznych w kraju i zagranicą. Działalność członków grupy PLAJA, upowszechnia i propaguje sztukę, ożywia i integruje lokalne środowisko artystyczne.
Grupa PLAJA zrzesza ponad 20 artystów (malarzy, rzeźbiarzy, ceramików, grafików, fotografików). W wystawach Grupy brali udział: Betlej Piotr, Bosak Antoni, Bosak Kazimierz, Bosak Jan, Brej-Kozoń Iga, Brożyna Anna, Burda Mieczysław, Czechowicz Wiesław, Dyląg Joanna, Florczyk Magdalena, Gumienna Agnieszka, Józefowicz Barbara, Kasprzyk Tomasz, Konrad Maria, Kopacz Ireneusz, Kozon Bogdan, Kukułka Jan, Łyszczek Adam, Olbrot Tomasz , Olszówka Henryk, Papiernik Anna, Polar Justyna, Samborska Małgorzata, Samborski Bogdan, Seredyński Piotr, Szudy Mirosław, Wilczyńska Anna i nieżyjący już koledzy Aram Shkhbazyan, Barzyk Władysław, Dyląg Jan.

Galeria Sztuki "Dwór Karwacjanów"

Codziennie w godz. 8:00-18:00

Bilety wstępu: