GRECJA – UROK ANTYKU

Wykłady i spotkania

25 marca 2015 18:00

Kasztel w Szymbarku

GRECJA – UROK ANTYKU
Prezentacja na temat sztuki starożytnej Grecji ukazująca architekturę, rzeźbę i ceramikę, które ukształtowały europejskie poczucie piękna.


GRECJA – UROK ANTYKU to prelekcja połączona z prezentacją slajdów na temat sztuki starożytnej Grecji  od Epoki Mykeńskiej, a skończywszy na Epoce Hellenistycznej. Prezentacja ukazuje architekturę, porządki architektoniczne, rzeźbę oraz ceramikę, piękno których ukształtowało europejskie poczucie piękna i harmonii. Ilustracją prezentacji są zdjęcia wykonane na obszarach dzisiejszej Grecji, wzbogacone zdjęciami eksponatów zgromadzonych w kilku muzeach europejskich, m.in. w Muzeum Brytyjskim w Londynie.
ROBERT KUSEK ur. w 1963 roku. Absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej. Interesuje się kulturami basenu Morza Śródziemnego w okresie od starożytności do dnia dzisiejszego. Liczne podróże obejmujące Europę Południową, Afrykę Północną oraz Bliski Wschód oraz zamiłowanie do fotografii pozwoliły mu na utrwalenie malowniczych i egzotycznych pejzaży, ale przede wszystkim obrazu odmiennych kultur. Plonem kilku wypraw jest prezentacja dotycząca uroku sztuki antycznej, a dotycząca architektury, rzeźby i ceramiki starożytnej Grecji.

Informacje

Ośrodek Konferencyjno-Wystawienniczy „Kasztel w Szymbarku"

Godziny otwarcia

Sezon letni : maj - wrzesień
poniedziałek: nieczynne
wtorek - piątek od 9:00 - 17:00
soboty i niedziele od 9:00 - 18:00

Sezon zimowy: październik- kwiecień
poniedziałek: nieczynne
wtorek - niedziela od 9:00 - 16:00

Ostatni zwiedzający przyjmowani są pół godziny przed zamknięciem.
WSTĘP WOLNY

Dane kontaktowe

38-311 Szymbark
tel.: 18 351-31-14
e-mail: kasztel.szymbark@gmail.com


Lokalizacja

Do góry