GRECJA – UROK ANTYKU

Wykłady i spotkania

25 marca 2015 18:00

GRECJA – UROK ANTYKU
Prezentacja na temat sztuki starożytnej Grecji ukazująca architekturę, rzeźbę i ceramikę, które ukształtowały europejskie poczucie piękna.

GRECJA – UROK ANTYKU to prelekcja połączona z prezentacją slajdów na temat sztuki starożytnej Grecji  od Epoki Mykeńskiej, a skończywszy na Epoce Hellenistycznej. Prezentacja ukazuje architekturę, porządki architektoniczne, rzeźbę oraz ceramikę, piękno których ukształtowało europejskie poczucie piękna i harmonii. Ilustracją prezentacji są zdjęcia wykonane na obszarach dzisiejszej Grecji, wzbogacone zdjęciami eksponatów zgromadzonych w kilku muzeach europejskich, m.in. w Muzeum Brytyjskim w Londynie.
ROBERT KUSEK ur. w 1963 roku. Absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej. Interesuje się kulturami basenu Morza Śródziemnego w okresie od starożytności do dnia dzisiejszego. Liczne podróże obejmujące Europę Południową, Afrykę Północną oraz Bliski Wschód oraz zamiłowanie do fotografii pozwoliły mu na utrwalenie malowniczych i egzotycznych pejzaży, ale przede wszystkim obrazu odmiennych kultur. Plonem kilku wypraw jest prezentacja dotycząca uroku sztuki antycznej, a dotycząca architektury, rzeźby i ceramiki starożytnej Grecji.

Sezon letni: maj - wrzesień
poniedziałek - piątek 9:00 - 17:00
soboty i niedziele 10:00 - 18:00

Sezon zimowy: październik- kwiecień
poniedziałek - niedziela 9:00 - 16:00

Opening times
Summer season: May - Setpember
Monday - Friday 9:00 - 17:00
Saturday & Sunday 10:00 - 18:00

Winter season: October - April
Monday - Friday  9:00 - 16:00

Last admission 30 minutes before closing.

Bilety wstępu / Tickets
bilet wstepu / ticket - 5 zł/os.
grupowy bilet wstępu / groups - 4 zł/os. (dla grup od 25 - 50 os.)
opłata przewodnicka - 25 zł
bilet "Karta Dużej Rodziny" – 2,50 zł/os.
dzieci do lat 7 - wstep wolny