GRECJA – UROK ANTYKU

Wykłady i spotkania

25 marca 2015 18:00

GRECJA – UROK ANTYKU
Prezentacja na temat sztuki starożytnej Grecji ukazująca architekturę, rzeźbę i ceramikę, które ukształtowały europejskie poczucie piękna.

GRECJA – UROK ANTYKU to prelekcja połączona z prezentacją slajdów na temat sztuki starożytnej Grecji  od Epoki Mykeńskiej, a skończywszy na Epoce Hellenistycznej. Prezentacja ukazuje architekturę, porządki architektoniczne, rzeźbę oraz ceramikę, piękno których ukształtowało europejskie poczucie piękna i harmonii. Ilustracją prezentacji są zdjęcia wykonane na obszarach dzisiejszej Grecji, wzbogacone zdjęciami eksponatów zgromadzonych w kilku muzeach europejskich, m.in. w Muzeum Brytyjskim w Londynie.
ROBERT KUSEK ur. w 1963 roku. Absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej. Interesuje się kulturami basenu Morza Śródziemnego w okresie od starożytności do dnia dzisiejszego. Liczne podróże obejmujące Europę Południową, Afrykę Północną oraz Bliski Wschód oraz zamiłowanie do fotografii pozwoliły mu na utrwalenie malowniczych i egzotycznych pejzaży, ale przede wszystkim obrazu odmiennych kultur. Plonem kilku wypraw jest prezentacja dotycząca uroku sztuki antycznej, a dotycząca architektury, rzeźby i ceramiki starożytnej Grecji.

Sezon letni : maj - wrzesień
poniedziałek: nieczynne