There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/2015/08.15-kobayashi

FESTIWAL EMANACJE – recital fortepianowy Rinko Kobayashi

Koncerty

15 sierpnia 2015

Koncert w ramach festiwalu Emanacje organizowanego przez Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach

Program:
Fryderyk Chopin:
Nokturn b-moll op. 9 nr 1
Nokturn H-dur op. 9 nr 3
Etiuda c-moll op. 10 nr 12
Fantaisie-Impromptu cis-moll op.66
Nokturn fis-moll op. 48 nr 2
Nokturn c-moll op. 48 nr 1
Fryderyk Chopin:
Mazurek g-moll op. 67 nr 2
Mazurek B-dur op. 7 nr 1
Polonez As-dur op. 53
Aleksander Michałowski – Parafraza na temat Walca
Des-dur op. 64 nr 1 F. Chopina
Cesar Franck – Fantazja A-dur na tematy polskie op. 15

Rinko Kobayashi
Już w wieku pięciu lat, uznawana za cudowne dziecko, regularnie koncertowała w radiu i telewizji. Studiowała u profesorów: Motonari Iguchi, Mieczysława Munza, Edwarda Auera i Andrzeja Jasińskiego. Międzynarodowa kariera pianistyczna Rinko Kobayashi nabrała rozpędu po tym, jak w 1973 roku wygrała konkurs laureatów NHK-Mainichi Music Competitions w Tokio. Dwa lata później została dostrzeżona na Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Warszawie. Pianistka występowała z solowymi recitalami oraz w repertuarze z towarzyszeniem orkiestry w wielu krajach świata, w najważniejszych salach, m.in. w Weil Hall w Gainesville, w Carnegie Hall w Nowym Jorku i Wigmore Hall w Londynie. Brała również udział w serii International Meisterkonzerte w Wiedniu. Mimo że osiadła w Polsce i przez cały rok występuje głównie w salach filharmonicznych naszego kraju, regularnie koncertuje też za granicą i często wraca z do rodzimej Japonii. Występuje też na festiwalach muzycznych, m.in.: na IV Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim. Od 1987 roku była solistką Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia i Telewizji; swoją grą uświetniała oficjalną wizytę Królowej Danii Małgorzaty II w Polsce.
Wykonania Kobayashi i jej działalność zostały uhonorowane nagrodami. W 1988 roku Minister Kultury i Sztuki odznaczył pianistkę medalem „Za Zasługi dla Kultury Polskiej” – przede wszystkim za wkład w popularyzację muzyki Chopina na świecie. W 2002 roku została uhonorowana Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczpospolitej Polskiej. Jest pierwszą w Polsce zdobywczynią Złotej Płyty za nagrania poważnej muzyki fortepianowej (Chopin Forever, 1999), a Platynową Płytę przyniosły jej nagrania utworów na fortepian solo. Album z kompozycjami Romana Maciejewskiego nominowany był do nagrody Fryderyk. Chociaż to muzyka Fryderyka Chopina stanowi główny nurt jej pianistycznych zainteresowań, nagrywała również utwory Wolfganga Amadeusa Mozarta, Ignacego Jana Paderewskiego, Feliksa Mendelssohna-Bartholdy’ego, Ludwiga van Beethovena, Siergieja Rachmaninowa i Gabriela Faurégo.

{gallery}galerie/2015/08.15-kobayashi{/gallery}

Galeria Sztuki "Dwór Karwacjanów"

poniedziałek - piątek  8:00 - 17:00
sobota 11:00 - 17:00
niedziela 11:00 - 15:00
Monday - Friday  8 a.m. - 5 p.m.
Saturday 11 a.m - 5 p.m.
Sunday 11 a.m - 3 p.m.