There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/2015/07.19-emanacje

FESTIWAL EMANACJE – koncert kameralny Iwo Jedynecki – akordeon, Karolina Mikołajczyk – skrzypce

Koncerty

19 lipca 2015

Wystąpili:
Iwo Jedynecki – akordeon
Karolina Mikołajczyk – skrzypce

Program:
Cesar Franck – Pastorale E-dur (solo)
Edward Sielicki – Rapido
Maurice Ravel – Pavana dla Zmarłej Infantki
Arvo Pärt – Fratres
Rodin Szczedrin – W stylu Albeniza
Grażyna Bacewicz – Oberek
Graziane Finzi – Impression Tango

Duo Karolina Mikołajczyk & Iwo Jedynecki powstał w roku 2013 z inicjatywy tych młodych artystów. Są laureatami czołowych miejsc licznych konkursów kameralnych w kraju i za granicą. Jako duet zadebiutowali w maju 2013 roku w Sali Koncertowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Wystąpili z recitalami w Centrum Kultury Saska Kępa, w budynku PASTY, w Sali balowej Pałacu Na Wodzie w Łazienkach Królewskich, w Auditorio Eduardo del Pueyo w Saragossie (Hiszpania), w muzeach Tomba di Giulietta - Museo degli Affreschi oraz Castelvecchio w Weronie (Włochy), Teatro Comunale Niccolo van Westerhout w Bari (Włochy) oraz na zaproszenie Societa Dante Alighieri w Bazylei (Szwajcaria). W listopadzie 2014 roku zostali laureatami Nagrody Rektorów Polskich Uczelni Muzycznych oraz Nagrody Stowarzyszenia Autorów ZAiKS podczas Koncertu Roku – konkursu dla zespołów kameralnych polskich uczelni muzycznych. Duo Karolina Mikołajczyk & Iwo Jedynecki współpracuje z uznanymi polskimi kompozytorami, m.in. z prof. Edwardem Sielickim czy prof. Marcinem Błażewiczem. W kwietniu 2015 roku podczas Międzynarodowej Sesji Akordeonowej w Warszawie prawykonali utwór „Rapido” Edwarda Sielickiego na skrzypce i akordeon. Na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie pracują pod kierunkiem prof. Klaudiusza Barana.

Koncert w ramach festiwalu Emanacje organizowanego przez Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach

{gallery}galerie/2015/07.19-emanacje{/gallery}

Galeria Sztuki "Dwór Karwacjanów"

poniedziałek - piątek  8:00 - 17:00
sobota 11:00 - 17:00
niedziela 11:00 - 15:00
Monday - Friday  8 a.m. - 5 p.m.
Saturday 11 a.m - 5 p.m.
Sunday 11 a.m - 3 p.m.