FESTIWAL EMANACJE – koncert kameralny Iwo Jedynecki – akordeon, Karolina Mikołajczyk – skrzypce

Koncerty

19 lipca 2015 19:00

Dwór Karwacjanów

Wystąpili:
Iwo Jedynecki – akordeon
Karolina Mikołajczyk – skrzypce

Program:
Cesar Franck – Pastorale E-dur (solo)
Edward Sielicki – Rapido
Maurice Ravel – Pavana dla Zmarłej Infantki
Arvo Pärt – Fratres
Rodin Szczedrin – W stylu Albeniza
Grażyna Bacewicz – Oberek
Graziane Finzi – Impression Tango

Duo Karolina Mikołajczyk & Iwo Jedynecki powstał w roku 2013 z inicjatywy tych młodych artystów. Są laureatami czołowych miejsc licznych konkursów kameralnych w kraju i za granicą. Jako duet zadebiutowali w maju 2013 roku w Sali Koncertowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Wystąpili z recitalami w Centrum Kultury Saska Kępa, w budynku PASTY, w Sali balowej Pałacu Na Wodzie w Łazienkach Królewskich, w Auditorio Eduardo del Pueyo w Saragossie (Hiszpania), w muzeach Tomba di Giulietta - Museo degli Affreschi oraz Castelvecchio w Weronie (Włochy), Teatro Comunale Niccolo van Westerhout w Bari (Włochy) oraz na zaproszenie Societa Dante Alighieri w Bazylei (Szwajcaria). W listopadzie 2014 roku zostali laureatami Nagrody Rektorów Polskich Uczelni Muzycznych oraz Nagrody Stowarzyszenia Autorów ZAiKS podczas Koncertu Roku – konkursu dla zespołów kameralnych polskich uczelni muzycznych. Duo Karolina Mikołajczyk & Iwo Jedynecki współpracuje z uznanymi polskimi kompozytorami, m.in. z prof. Edwardem Sielickim czy prof. Marcinem Błażewiczem. W kwietniu 2015 roku podczas Międzynarodowej Sesji Akordeonowej w Warszawie prawykonali utwór „Rapido” Edwarda Sielickiego na skrzypce i akordeon. Na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie pracują pod kierunkiem prof. Klaudiusza Barana.

Koncert w ramach festiwalu Emanacje organizowanego przez Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach

Galeria Sztuki "Dwór Karwacjanów"

poniedziałek – piątek  8 – 17
sobota 11 – 17