There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/2018/08 sierpień/2018.08.25 - Emanacje kasztel

Emanacje / Gustaw i Wojciech Bafeltowscy

Koncerty

25 sierpnia 2018

Serdecznie zapraszamy na koncert festiwalu "Emanacje"
Gustaw Bafeltowski – wiolonczela

Air. Agréablement
Sarabande. Tendrement
Chaconne. Légère

Reinhold Glière – wybór z 8 miniatur op. 39 na skrzypce i wiolonczelę (w wersji na dwie wiolonczele)
Prelude
Gavotte
Berceuse
Canzonetta
Intermezzo
Impromptu

Na wszystkie nasze koncerty obowiązuje rezerwacja bezpłatnych biletów poprzez stronę www.emanacje.pl

Wojciech Bafeltowski
Wojtek naukę gry na wiolonczeli rozpoczął w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I st. im. Stanisława Moniuszki w Warszawie. W maju 2018 roku uzyskał dyplom z wynikiem celującym Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie. Od października będzie kontynuował naukę na Warszawskim Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w klasie prof. Tomasza Strahla i Mateusza Szmyta. Jest laureatem prestiżowych, ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wiolonczelowych m.in: X Ogólnopolskiego Konkursu Wiolonczelowego im. Dezyderiusza Danczowskiego (wyróżnienie – piąta punktacja), XIII Młodzieżowego Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Poznaniu (2016 r., laureat I miejsca) oraz nagród specjalnych za najlepsze wykonanie utworu Kazimierza Wiłkomirskiego i Sonaty Luigi Boccheriniego. Jest laureatem 20. Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Smyczkowych im. Bogdana Warchala w Dolnym Kubinie (2016). W 2017 r. Wojtek występował jako solista z Orkiestrą Filharmonii Kaliskiej w koncercie Elgara e-moll op. 85, Orkiestrą Filharmonii Rzeszowskiej oraz z Polską Orkiestrą Kameralną Amadeus, z którą wykonał wspólnie z bratem Gustawem Koncert na dwie wiolonczele g-moll RV 531 Antonio Vivaldiego. Stypendysta Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, Fundacji Sinfonia Varsovia oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Gustaw Bafeltowski
Szesnastoletni Gustaw jest absolwentem ZSM I st. im. Stanisława Moniuszki w Warszawie. Obecnie kształci się pod kierunkiem dr Marcina Zdunika w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. Z. Brzewskiego, znanej jako „szkoła talentów”, należącej do Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie. Jest laureatem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wiolonczelowych, m.in.: I nagrody oraz nagród specjalnych na XIII Młodzieżowym Międzynarodowym Konkursie im. Kazimierza Wiłkomirskiego (Poznań 2016), I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Smyczkowych Talents for Europe im. Bogdana Warchala w Dolnym Kubinie (2015). Swoje umiejętności doskonali na kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych profesorów wiolonczeli. W lipcu 2016 r. wziął udział w międzynarodowym kursie muzycznym Morningside Music Bridge w Pekinie, a w 2017 r. w Salzburgu. W roku 2017 otrzymał nagrodę dla Młodego Talentu oraz tytuł Osobowość Muzyczna podczas Music Festival & Master Class w Pile. Wystąpił także jako solista z Orkiestrą Fundacja Akademia Muzyki Dawnej pod dyrekcja Pawła Osuchowskiego wykonując Koncert C-dur Józefa Haydna oraz koncert wiolonczelowy D-dur G.479 L. Boccheriniego. W maju 2018 wykonał I Koncert Dymitra Szostakowicza z Orkiestrą Sinfonia Iuventus pod dyrekcją Mirosława Jacka Błaszczyka. Jest stypendystą Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, Szwajcarskiej Fundacji Kunst ohne Grenzen i Fundacji Sinfonia Varsovia.

maj - wrzesień
poniedziałek - piątek 9:00 - 17:00
sobota - niedziela 10:00 - 18:00

październik i kwiecień
poniedziałek - niedziela 9:00 - 16:00

listopad – marzec
poniedziałek - sobota 9:00 - 16:00
niedziela nieczynne

May - Setpember
Monday - Friday 9 a.m. - 5 p.m
Saturday & Sunday 10 a.m. - 6 p.m

October, April
Monday - Friday  9 a.m. - 4 p.m

November - March

Monday - Saturday 9 a.m. - 4 p.m
Sunday closed

Please note that last entry to the museum is 30 minutes before closing times.

BILETY WSTĘPU / ADMISSION FEES:
bilet wstepu / regural - 5 zł

grupowy bilet wstępu / reduced (for groups) - 4 zł (dla grup od 25 - 50 os.)

opłata przewodnicka / guided tour - 25 zł

bilet "Karta Dużej Rodziny" - 2,50 zł