Co kryje maska? - zajęcia edukacyjne w Kasztelu

08 grudnia 2017 12:00

Co kryje maska? - zajęcia edukacyjne w Kasztelu
Dziś odwiedziła nas grupa z Gładyszowa. Dzieci wykonały piękne maski podczas warsztatów z Bonu Kultury. Zapraszamy na kolejne zajęcia!

Co kryje maska? – odpowiedzi na to pytanie interaktywnie i na różne sposoby poszukiwać będą uczestnicy nowych warsztatów w kasztelu szymbarskim. W części edukacyjnej – opartej na prezentacji multimedialnej i , „żywym” kontakcie z maską (zakładanie oryginalnych masek z różnych kręgów cywilizacyjnych) zapoznają się oni z rolą i funkcją maski w kulturach świata w świetle uwarunkowań cywilizacyjnych, społecznych i psychologicznych dawniej i dziś (facebook, nowe media).
Część plastyczna- rozwijająca umiejętności manualne – polegać będzie na samodzielnym wykonaniu maski (w stylu ludowym lub weneckim), wzorowanej na maszkaronach z attyki kasztelu. Polonez w maskach, poprowadzony w reprezentacyjnej sali wielkiej kasztelu zakończy zajęcia, wprowadzając element ruchowy i stanowiąc ich uroczyste zakończenie.

Zajęcia adresowane do: dzieci i młodzież (szkoły podstawowe)
Liczba uczestników: 25
Czas trwania: 1,5 godz.
Kalendarz zajęć: zajęcia całoroczne, terminy ustalane indywidualnie
Koszt: 3,90 zł od osoby*
* Skracamy drogę do kultury – specjalna oferta dla uczestników z miejscowości dalej położonych (0,00 zł dla  uczestników spoza Gminy Gorlice)
Miejsce: Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów /Ośrodek Konferencyjno-Wystawienniczy „Kasztel w Szymbarku”
Szczegółowe informacje i rezerwacja: Ewa Piotrowska-Kukla, tel. (18) 351 31 14 / e-mail: kasztel.szymbark@gmail.com

Sezon letni: maj - wrzesień
poniedziałek - piątek 9:00 - 17:00
soboty i niedziele 10:00 - 18:00

Sezon zimowy: październik- kwiecień
poniedziałek - niedziela 9:00 - 16:00

Opening times
Summer season: May - Setpember
Monday - Friday 9:00 - 17:00
Saturday & Sunday 10:00 - 18:00

Winter season: October - April
Monday - Friday  9:00 - 16:00

Last admission 30 minutes before closing.

Bilety wstępu / Tickets
bilet wstepu / ticket - 5 zł/os.
grupowy bilet wstępu / groups - 4 zł/os. (dla grup od 25 - 50 os.)
opłata przewodnicka - 25 zł
bilet "Karta Dużej Rodziny" – 2,50 zł/os.
dzieci do lat 7 - wstep wolny