ARKADIUSZ KAPŁON - MALARSTWO

Dwór Karwacjanów

ARKADIUSZ KAPŁON - MALARSTWO
wernisaż wystawy 3.07 (piątek) godz. 18:00

ARKADIUSZ KAPŁON - urodzony 1981 r. w Gorlicach, absolwent Pomaturalnej Szkoły Reklamy w Nowym Sączu oraz Instytutu Sztuki AP (obecnie Wydział Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego) w Krakowie.  Dyplom z malarstwa (z wyróżnieniem) w pracowni Prof. Romualda Oramusa.
Obecnie zajmuje się malarstwem, grafiką komputerową oraz fotografią.
Współzałożyciel Grupy Artystycznej ARh- (tworzenie filmów eksperymentalnych).
W swoich artystycznych poszukiwaniach inspiruje się zastanymi i zaobserwowanymi kształtami, figurami naturalnych form materii ściany, szyldu, plakatu i wszelkich odpadków kultury popularnej.
W elementach kompozycji można odnaleźć relacje pomiędzy figurą geometryczną, literniczą, a figuratywną formą postaci. Owe detale wzajemnie się przenikają, przechodzą z jednej formy w drugą. Na przemian zatracając i podkreślając własny krój.
Udział w wystawach:
- 2006 r. „Profesor - Student – Uczeń” (Ekspozycję stworzyli profesorowie i wybrani przez nich najlepsi studenci), Urząd Miasta Krakowa, Honorowy Patronat prof. Jacek Majchrowski Prezydent Miasta Krakowa,
- 2009 r. "ARh-" - Nowy Targ, Galeria Stara Kotłownia,

Jego prace znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą.
Galeria Autorska - www.arekkaplon.strefa.pl

Galeria Sztuki "Dwór Karwacjanów"

Codziennie w godz. 8:00-18:00

Bilety wstępu: