ANDREW WARHOLA, MOJA FABRYKA

12 października 2017

Zagroda Maziarska

ANDREW WARHOLA, MOJA FABRYKA
W muzealnej cerkwi w Bartnem zakończyły się zdjęcia do filmu w reż. Bogdana Dziworskiego „ANDREW WARHOLA, MOJA FABRYKA”. Fot. „Maciej Sawicki/Domino Film”

Informacje o filmie:
„Andrew Warhola, Moja Fabryka” to fabularyzowany eksperymentalny film dokumentalny, będący artystycznym i symbolicznym przedstawieniem życia Andy Warhola, a także wspólnych łemkowskich korzeni artysty i reżysera filmu.
Reżyser, realizując swoją wizję życia Andy Warhola, poprzez wykorzystanie licznych symboli związanych z poszczególnymi momentami jego życia, tworzy własną Fabrykę, w której pracują artyści, a wśród nich m.in. twórcy kultury cygańskiej, sztukmistrze, sobowtóry, baletmistrze, grupy artystyczne, performerzy i cyrkowcy. Wszystko zostanie ukazane w charakterystycznym dla reżysera stylu.
Zdjęcia do filmu realizowane są w całej Polsce (Katowice, Gliwice, Bydgoszcz, Kraków, Gdynia, Warszawa, Bartne k. Gorlic) oraz na Słowacji (Mikova, Medzilaborce) i w Stanach Zjednoczonych.
Premiera filmu planowana jest na sierpień 2018 r., w 90 rocznicę urodzin Andy Warhola.
Tytuł: ANDREW WARHOLA, MOJA FABRYKA
Reżyser i scenarzysta: BOGDAN DZIWORSKI
Zdjęcia: PAWEŁ CHORZĘPA
Metraż: 72 minuty
Format: CYFROWY
Gatunek: DOKUMENT FABULARYZOWANY
Producent: Domino Film Sp. z o.o.
Koproducenci: Instytucja Filmowa Silesia Film, Studio Filmowe KADR, Fundacja Kultury Rozruch
Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Narodowy Instytut Audiowizualny

Fot. „Maciej Sawicki/Domino Film”

Zagroda Maziarska w Łosiu