Adam Myjak / rzeźba i rysunek

26 kwietnia 2018 - 28 maja 2018

Światowej sławy rzeźbiarz prof. Adam Myjak na zaproszenie Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów zaprezentuje swoją wystawę rzeźby w Ośrodku Konferencyjno-Wystawienniczym Kasztel w Szymbarku.

Profesor z małżonką spotka się z miłośnikami swojej twórczości w dniu 26 kwietnia o godz. 18.00 w Oficynie dworskiej w Szymbarku.

Adam Myjak należy do najwybitniejszych artystów europejskich i jest klasykiem współczesnej sztuki polskiej. W latach 1979- 1983 przebywał na stypendium Lehmbrucka w Duisburgu (Niemcy), gdzie wykładał również rzeźbę na tamtejszym uniwersytecie.

Posiada na swoim koncie ponad 70 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. m.in.: w Galerii Narodowej „Zachęta” (1993 i 2005), Muzeum im W. Lehmbrucka, Duisburg (1981), Muzeum w Bochum (1989), CRP w Orońsku (1993).

Brał udział w kilkuset wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Jest wielokrotnym laureatem międzynarodowych i krajowych wystaw i konkursów. Z wielu realizacji na uwagę zasługuje Kwadryga ma Teatrze Wielkim w Warszawie (wspólnie z Januszem Pastwą), 2002 oraz ostatni pomnik Homo Homini w Kielcach, 2006. Jego prace znajdują się w zbiorach najważniejszych muzeów zagranicznych i w kolekcjach prywatnych.

Jest autorem najbardziej rozpoznawalnej rzeźby- kwadrygi na Teatrze Wielkim w Warszawie. Posiada swoją galerię prac w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

Wystawa organizowana we współpracy z Galerią Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ w Nowym Sączu i Galerią JATKI w Nowym Targu.

maj - wrzesień
poniedziałek - piątek 9:00 - 17:00
sobota - niedziela 10:00 - 18:00

październik i kwiecień
poniedziałek - niedziela 9:00 - 16:00

listopad – marzec
poniedziałek - sobota 9:00 - 16:00
niedziela nieczynne

May - Setpember
Monday - Friday 9 a.m. - 5 p.m
Saturday & Sunday 10 a.m. - 6 p.m

October, April
Monday - Friday  9 a.m. - 4 p.m

November - March

Monday - Saturday 9 a.m. - 4 p.m
Sunday closed

Please note that last entry to the museum is 30 minutes before closing times.

BILETY WSTĘPU / ADMISSION FEES:
bilet wstepu / regural - 5 zł

grupowy bilet wstępu / reduced (for groups) - 4 zł (dla grup od 25 - 50 os.)

opłata przewodnicka / guided tour - 25 zł

bilet "Karta Dużej Rodziny" - 2,50 zł