„Gorliczanki. Równe i Niepodległe”

07 października 2018 - 07 listopada 2018

Rynek w Gorlicach

„Gorliczanki. Równe i Niepodległe”

„Gorliczanki. Równe i Niepodległe” to wystawa w formie plansz eksponowanych w przestrzeni gorlickiego Rynku od 7 października do 7 listopada 2018 r.
Ekspozycja opowiada o kobietach i ich roli w dawnej i współczesnej historii ziemi gorlickiej. Składa się portretów wybranych gorliczanek – przełamujących schematy i udzielających się w różnych sferach życia, zaangażowanych w walkę o równe prawa, działalność społeczną, oświatową, charytatywną, jak również w walkę o niepodległość kraju. Tytuł i treść wystawy nawiązuje do obchodzonej w roku 2018 setnej rocznicy uzyskania przez kobiety praw wyborczych i rocznicy odzyskania niepodległości Polski.

GORLICZANKI. RÓWNE I NIEPODLEGŁE - PLANSZE PDF
Materiały umieszczone na stronie dostępne na licencji UZNANIE AUTORSTWA NA TYCH SAMYCH WARUNKACH 3.0 Polska

alt

Projekt dofinansowany został przez Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.

Projekt zrealizowany przez Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów  w Gorlicach – oddziały: Zagrodę Maziarską w Łosiu i Ośrodek Wystawienniczo-Konferencyjny ”Kasztel w Szymbarku”.