SKANSENOVA - PRACE REMONTOWE I KONSERWATORSKIE NA TERENIE SKANSENU WSI POGÓRZAŃSKIEJ W SZYMBARKU

Uncategorized

09 lipca 2018

Skansen w Szymbarku

Fotorelacja

Prace remontowe i konserwatorskie na terenie Skansenu Wsi Pogórzańskiej wykonane w I połowie 2018 roku w ramach projektu:

„SKANSENOVA – systemowa opieka nad dziedzictwem w małopolskich muzeach na wolnym powietrzu”

Projekt realizowany z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020
Priorytet: VIII Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury
Działanie: 8.1 Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury

Prace wykonane  prace remontowe i konserwatorskie na terenie skansenu: wymiana siatki na sztachety, wykonanie remontu ogrodzenia, wykonanie nowego ogrodzenia, wykonanie dwóch bram metalowych, konserwacja starego ogrodzenia, wykonanie dróg wewnętrznych, wykonanie odwodnienia terenu, modernizacja, remont, przebudowa i rozbudowa instalacji elektrycznych (zmiany sposobu zasilania budynków - spichlerz z Rożnowic, chałupa z Gródka, chałupa z Szymbarku, wymiana tablic i gniazd elektrycznych, wymiana oświetlenia w chałupie z Szymbarku i chałupie z Gródka, instalacja oświetlenia terenu, zasilania dla obiektów plenerowych i ochrony od porażeń).

Skansen Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku

Sezon letni : maj - wrzesień
poniedziałek - piątek 9:00 - 17:00
sobota, niedziela 9:00 - 18:00