Warsztaty - układamy z "klocków" historię architektury

21 lutego 2018 10:00

Dwór Karwacjanów

Warsztaty - układamy z "klocków" historię architektury
Podczas ferii zimowych w dniu 21 lutego 2018 roku odbyły się warsztaty dla dzieci i młodzieży w ramach projektu BON KULTURY.

Architektura jest jak książka pisana w czasie i przestrzeni przez kolejne pokolenia. Style architektoniczne wyznaczają jej poszczególne rozdziały, a wspaniałe budowle stanowią znaki naszego trwania i przemijania. Język architektury pełen jest powtarzających się terminów – bryła, sklepienie, fasada, konstrukcja i detal, piękno i funkcjonalność. Czasem pozostaje on charakterystyczny tylko dla danej cywilizacji czy epoki.

W programie:

W trakcie warsztatów odbędziemy multimedialną podróż poprzez skierowane ku niebu gotyckich katedr, wykwintnych, barokowych pałaców, przysadzistych warowni, do realizacji szalonych projektów współczesnych architektów. Przy okazji poznamy zasady, pojęcia i style architektoniczne. Przyswojone wiadomości wykorzystamy do identyfikacji naszego otoczenia, znajdując różnice w stylach architektonicznych zabytkowych obiektów Gorlic i jego okolic. Uzbrojeni w zdobytą wiedzę oraz wykorzystując przygotowane moduły i szablony, wejdziemy w rolę Architekta-Kreatora Nowej Rzeczywistości, konstruując Budowlę w granicach określonego stylu, lecz bez granic fantazji.

Zajęcia adresowane do: dzieci i młodzieży od 8 do 15 lat

Liczba uczestników: do 20 osób

Czas trwania: 1,5 godz.

Kalendarz zajęć: wrzesień 2017-sierpień 2018, terminy ustalane indywidualnie