Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/muzeum.gorlice.pl/web/muzeum.gorlice.pl/public_html/images/galerie/2018/02 luty/21.

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/2018/02 luty/21

Warsztaty - układamy z "klocków" historię architektury

21 lutego 2018

Podczas ferii zimowych w dniu 21 lutego 2018 roku odbyły się warsztaty dla dzieci i młodzieży w ramach projektu BON KULTURY.
{gallery}galerie/2018/02 luty/21,02,18-warsztaty-dwor-karwacjanow{/gallery}

Architektura jest jak książka pisana w czasie i przestrzeni przez kolejne pokolenia. Style architektoniczne wyznaczają jej poszczególne rozdziały, a wspaniałe budowle stanowią znaki naszego trwania i przemijania. Język architektury pełen jest powtarzających się terminów – bryła, sklepienie, fasada, konstrukcja i detal, piękno i funkcjonalność. Czasem pozostaje on charakterystyczny tylko dla danej cywilizacji czy epoki.

W programie:

W trakcie warsztatów odbędziemy multimedialną podróż poprzez skierowane ku niebu gotyckich katedr, wykwintnych, barokowych pałaców, przysadzistych warowni, do realizacji szalonych projektów współczesnych architektów. Przy okazji poznamy zasady, pojęcia i style architektoniczne. Przyswojone wiadomości wykorzystamy do identyfikacji naszego otoczenia, znajdując różnice w stylach architektonicznych zabytkowych obiektów Gorlic i jego okolic. Uzbrojeni w zdobytą wiedzę oraz wykorzystując przygotowane moduły i szablony, wejdziemy w rolę Architekta-Kreatora Nowej Rzeczywistości, konstruując Budowlę w granicach określonego stylu, lecz bez granic fantazji.

Zajęcia adresowane do: dzieci i młodzieży od 8 do 15 lat

Liczba uczestników: do 20 osób

Czas trwania: 1,5 godz.

Kalendarz zajęć: wrzesień 2017-sierpień 2018, terminy ustalane indywidualnie

Koszt: 3,20 zł od osoby

Szczegółowe informacje i rezerwacja: Magdalena Zalesko, tel. (18) 35 35 618 / e-mail: galeria@gorlice.art.pl

Galeria Sztuki "Dwór Karwacjanów"

poniedziałek - piątek  8:00 - 17:00
sobota 11:00 - 17:00
niedziela 11:00 - 15:00
Monday - Friday  8 a.m. - 5 p.m.
Saturday 11 a.m - 5 p.m.
Sunday 11 a.m - 3 p.m.