<< Cofnij

UKŁADAMY Z „KLOCKÓW” HISTORIĘ ARCHITEKTURY

Edukacja

03 marca 2017

Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów

UKŁADAMY Z „KLOCKÓW” HISTORIĘ ARCHITEKTURY
WARSZTATY EDUKACYJNO-PLASTYCZNE (8-15 LAT)


Architektura jest jak książka pisana przez kolejne pokolenia w czasie i przestrzeni; jej rozdziały to style architektoniczne i wspaniałe budowle stanowiące znaki naszego trwania i przemijania.
Język architektury pełen jest powtarzających się terminów – bryła, sklepienie, fasada, konstrukcja i detal, piękno i funkcjonalność – lecz przez różne ich kształtowanie zawsze pozostaje on charakterystyczny dla danej cywilizacji i epoki. W trakcie naszych warsztatów nauczymy się nim posługiwać; poznamy zasady, pojęcia i style architektoniczne. Odbędziemy multimedialną podróż poprzez skierowane ku niebu gotyckie katedry, wykwintne barokowe pałace i przysadziste warownie, do realizacji szalonych projektów współczesnych architektów.
Przyswojone wiadomości wykorzystamy do identyfikacji naszego otoczenia, znajdując różnice w stylach architektonicznych zabytkowych obiektów Gorlic i okolic. Finalnie, uzbrojeni w zdobytą wiedzę oraz przygotowane moduły i szablony, podzieleni na grupy wejdziemy w rolę Architekta-Kreatora Nowej Rzeczywistości, konstruując Budowlę w granicach określonego stylu, lecz bez granic fantazji.
Zajęcia adresowane do: dzieci i młodzież (szkoły podstawowe, kl. IV-VIII)
Liczba uczestników: do 20 osób
Czas trwania: 1,5 h
Kalendarz zajęć: od września 2017 do sierpnia 2018, wg zgłoszeń
Koszt: 3,20 zł od osoby
0,00 zł dla uczestników spoza Miasta Gorlice /Skracamy drogę do kultury – specjalna oferta dla uczestników z miejscowości dalej położonych/
Miejsce: Galeria Sztuki „Dwór Karwacjanów” w Gorlicach
Szczegółowe informacje i rezerwacja: Magdalena Zalesko, tel. 18 35 35 618, galeria@gorlice.art.pl
Do góry