PIKNIK INTEGRACYJNY. MAŁOPOLSKIE DNI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

30 września 2017 10:00

Skansen w Szymbarku

PIKNIK INTEGRACYJNY. MAŁOPOLSKIE DNI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
„Piknik Integracyjny. Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych".

Do udziału w pikniku zaproszeni zostali podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej, Domów Pomocy Społecznej, Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych i Dziennych Ośrodków Wsparcia z terenu powiatu gorlickiego oraz nowosądeckiego i limanowskiego. Zapraszamy także wszystkich chętnych do wspólnej zabawy i integracji.

Podczas pikniku na scenie wystąpili m.in.: Orkiestra Dęta z Dominikowic, Zespół Regionalny „Pogórzanie", Wioszczanie, Kantylena oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej Rodzina i zespoły z Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach.
Można było zwiedzać obiekty znajdujące się na terenie skansenu oraz poznawać warunki życia Pogórzan. Będzie także okazja, aby zobaczyć figury woskowe przedstawiające sztab generała Mackensena z I wojny światowej oraz szpital polowy z tamtego okresu.
Na stoiskach będzie można spróbować wyplatać wiklinowe koszyki, ulepić gliniany garnuszek, wykonać kwiaty bibułowe czy drewniane łyżki.
„Piknik Integracyjny. Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych" organizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.
Jego organizatorami są: Starostwo powiatowe w Gorlicach i Powiatowe Centrum Pomocy w Gorlicach, a współorganizatorami: Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów oraz Szkoła Podstawowa w Szymbarku. Partnerem jest powiat limanowski.

Skansen Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku

maj - wrzesień
poniedziałek - piątek 9:00 - 17:00
sobota - niedziela 10:00 - 18:00

październik, kwiecień
poniedziałek - niedziela 9:00 - 15:00

listopad - marzec
poniedziałek - sobota 9:00 - 15:00
niedziela nieczynne

Opening hours
May - Setpember
Monday - Friday 9 a.m. - 3 p.m.
Saturday & Sunday 9 a.m. - 6 p.m

October, April
Monday - Friday  9 a.m. - 3 p.m.

November - March

Monday - Saturday 9 a.m. - 3 p.m.
Sunday closed

Please note that last entry to the museum is 30 minutes before closing times.

BILETY WSTĘPU / ADMISSION FEES:
normalny - spacerowy / regural - 8,00 zł
ulgowy / reduced - 5,00 zł