<< Cofnij

KONCERT PEDAGOGÓW I STUDENTÓW - YOUNG ARTS MASTERCLASS

Koncerty

02 lipca 2017 19:30

Dwór Karwacjanów

KONCERT PEDAGOGÓW I STUDENTÓW - YOUNG ARTS MASTERCLASS
Koncert w ramach V Międzynarodowego Festiwalu Muzyki „EMANACJE” organizowanego przez Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.


YOUNG ARTS MASTERCLASS w Krośnie to nowa jakość edukacji muzycznej w Polsce, łącząca ze sobą tradycyjne dla kursów mistrzowskich doskonalenie solowego repertuaru, z radością współpracy w orkiestrze kameralnej. YOUNG ARTS MASTERCLASS stawia na jakość, otwartość na nowe aspekty muzyki oraz praktyczne podejście do nauczania i rozwoju artystycznego.
Koncert w ramach V Międzynarodowego Festiwalu Muzyki „EMANACJE” organizowanego przez Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

Szymon Krzeszowiec, skrzypce
Bartłomiej Tełewiak, skrzypce
Piero Massa, altówka
Roberto Trainini, wiolonczela
Michał Sadzikowski, fortepian
Michał Francuz, fortepian

w programie:

Władysław Żeleński – Kwartet fortepianowy c-moll op. 61
Allegro con brio
Romanza. Andante sostenuto
Intermezzo. Allegretto
Finale. Allegro appassionato

Guillaume Lekeu – Adagio na dwoje skrzypiec i fortepian

Władysław Żeleński – Berceuse (Kołysanka) op. 32 na wiolonczelę i fortepian

Philip Glass – Kwartet smyczkowy nr 2 „Company”
Movement I
Movement II
Movement III
Movement IV

Szymon Krzeszowiec
Ceniony skrzypek, solista i kameralista. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Romana Lasockiego oraz Conservatorium van Amsterdam u prof. Hermana Krebbersa. Laureat konkursów skrzypcowych w Poznaniu (im. Zdzisława Jahnkego), Warszawie (im. Tadeusza Wrońskiego) i Brescii (Włochy). Zdobywca pierwszych nagród na konkursach muzyki kameralnej w Kopenhadze i Sondershausen (w trio smyczkowym Aristos). Od 2001 roku prymariusz Kwartetu Śląskiego, z którym regularnie koncertuje na całym świecie. Ma w swoim dorobku ponad 30 płyt CD dla takich wytwórni jak EMI Poland, Naxos, ECM, DUX, dacapo oraz
Radio Katowice. Szymon Krzeszowiec zajmuje się również pedagogiką, kierując Zakładem Skrzypiec oraz prowadząc klasę skrzypiec w macierzystej uczelni. Z Kwartetem Śląskim otrzymał m.in. Złotą Odznakę Honorową za zasługi dla Województwa Śląskiego (2005), Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (2008), oraz Medal Towarzystwa im. Witolda Lutosławskiego (2015).
Stypendysta Rządu Szwajcarskiego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, ukończył
z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz Hochschule der
Künste Bern. Od sezonu 2015/2016 jest koncertmistrzem Elbląskiej Orkiestry Kameralnej oraz koncertmistrzem współpracującym Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Laureat konkursów „Karol Szymanowski a Violino” (2005), „Mozart 250” (2006) w Katowicach oraz Konkursu Muzyki Polskiej w Jaśle (2001). Jako solista współpracował z Filharmonią Śląską w Katowicach (I Koncert Skrzypcowy Karola Szymanowskiego). W latach 2008-2013 współpracował z orkiestrą Sinfonia Iuventus, z którą uczestniczył w nagraniu całego cyklu symfonii Krzysztofa Pendereckiego pod kierunkiem kompozytora oraz – jako solista – dokonał rejestracji Koncertu Skrzypcowego Aleksandra Głazunowa. W latach 2006-2008 był członkiem orkiestry kameralnej Aukso pracując pod kierunkiem Marka Mosia, dokonując nagrań płytowych oraz aktywnie koncertując na terenie Europy.

Piero Massa
Studiował u takich mistrzów jak P. Schidlof czy V. Mendelssohn. Przez 7 lat pracował pod kierunkiem
Amadeus Quartet. W 1990 roku zdobył stypendium Royal Academy of Music w Londynie. Od 2003 roku regularnie współpracuje jako muzyk solista z Teatrem La Scala w Mediolanie, między innymi pod kierunkiem Lorina Maazela, Myung Whun Chung’a, Semyona Bychkova. Zapraszany jest również przez orkiestry w Neapolu, Trieście, Parmie. Wykłada w Wenecji i Avellino. Jest asystentem Vladimira Mendelssohna i Juri Gandelsmana.

Roberto Trainini
Solista, kameralista i pedagog. Kształcił się pod kierunkiem m.in. Radu Aldulescu, Michela Straussa, Stevena Isserlisa i Niklasa Schmidta, ale największy wpływ na jego rozwój miał jego nauczyciel i mentor w Hamburgu, Wolfgang Mehlhorn. Dodatkowo studiował kameralistykę pod kierunkiem lorda Yehudi Menuhin’a i Walter’a Levin’a. Jest laureatem najważniejszych międzynarodowych konkursów wiolonczelowych (Markneukirchen, Belgrad, Rzym, Hamburg). Obecnie jest profesorem wiolonczeli w Konserwatorium „Monteverdi” w Bolzano we Włoszech oraz w Academia de Arte de Florencia w Mexico City. Regularnie koncertuje jako solista w Polsce, Niemczech, Austrii, Turcji, RPA, Rumunii, Cyprze, we Włoszech, Argentynie, Chinach, Japonii i Meksyku. Od 2014 roku dokonuje nagrań dla Brilliant Classics, w 2016 roku został wydany m.in. album ze słynną sonatą skrzypcową Cesar’a Franck’a A-dur oraz Sonatą Kreutzerowską L. van Beethovena w duecie z pianistą Cristiano Burato. Obecnie nagrywa komplet Suit Wiolonczelowych J.S. Bacha oraz własną transkrypcję Chaconny na wiolonczelę solo dla PiEro maSSa Aevea / OnClassical. Roberto gra na dwóch włoskich instrumentach wykonanych przez Alessandro Ciciliati’ego w 2009 i 2014 roku, a także na „Ex-Watykan” Stradivarius udostępnionym mu przez Academia de Arte de Florencia.

Michał Sadzikowski
Ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach w klasie fortepianu profesora Wojciecha Świtały (2003), kompozycję w klasie profesora Jana Wincentego Hawela (2005) i teorię muzyki (2005). W 1997 roku zdobył II nagrodę na III Śląskim Konkursie Pianistycznym w Zabrzu, w 2004 I nagrodę na II Konkursie Kompozytorskim dla Studentów Akademii Muzycznych w Warszawie. Uczestniczył w warsztatach pianistycznych w Dusznikach Zdroju, Dąbrowicy, Bystrzycy Kłodzkiej. Obecnie pracuje w szkole muzycznej w Sosnowcu oraz na macierzystej uczelni jako wykładowca.

Michał Francuz
Jest absolwentem Państwowego Liceum Muzycznego im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie, w klasie fortepianu Mikołaja Szczęsnego oraz Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu, gdzie studiował pod kierunkiem profesora Waldemara Andrzejewskiego. Obecnie pracuje jako wykładowca na macierzystej uczelni oraz prowadzi czynne życie koncertowe jako solista i kameralista występując regularnie w Polsce oraz salach koncertowych Europy. Ma również na koncie występy w Stanach Zjednoczonych, Algierii i Arabii Saudyjskiej. W 2015 roku wraz z portugalskim skrzypkiem Emanuelem Salavadorem dokonał nagrania utworów Karola Szymanowskiego. Jesienią 2016 Michał Francuz był oficjalnym pianistą 15. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego w Poznaniu.

foto: fotogorlice.pl


Informacje

Galeria Sztuki "Dwór Karwacjanów"

Godziny otwarcia
poniedziałek - piątek  8:00 - 17:00
sobota 11:00 - 17:00
niedziela 11:00 - 15:00
Opening hours
Monday - Friday  8 a.m. - 5 p.m.
Saturday 11 a.m - 5 p.m.
Sunday 11 a.m - 3 p.m.

Bilety wstępu / admission fees
bilet normalny / regular - 2,00 zł;
ulgowy / reducted - 1,00 zł

Dane kontaktowe:
38-300 Gorlice
ul. Wróblewskiego 10 A
fax 18 353-56-01
tel. 18 353-56-18

email: galeria@gorlice.art.pl

Do góry