Mistrzowskie Warsztaty Akordeonowe 2016 - Koncert pedagogów

Koncerty

16 lipca 2016 18:00

Mistrzowskie Warsztaty Akordeonowe 2016 - Koncert pedagogów
Koncert w ramach Festiwalu EMANACJE organizowanego przez Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

Wystąpili:
Klaudiusz Baran, akordeon
Rafał Grząka, akordeon

W programie:
utwory J.S. Bacha, W. Zubickiego,

Klaudiusz Baran
W 1995 roku ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Prof. Jerzego Jurka. Jako stypendysta rządu francuskiego kontynuował studia w Conservatoire "Paul Dukas" w Paryżu w klasie prof. Maxa Bonnay'a. Jest laureatem m. in. I nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym w Katowicach w 1993 r., I nagrody w Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Castelfidardo (Włochy) w 1997 r, I nagrody w Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Paryżu w 1997 r. Jest członkiem i założycielem takich zespołów jak: Tangata Quintet z którym dwukrotnie był nominowany do Nagrody Fryderyk (2004, 2005), Machina del Tango i DesOrient. Występował solo, w zespołach kameralnych jak i z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych w Polsce, jak i poza granicami kraju - we Francji, Włoszech, Austrii, Ukrainie, Rosji, Hiszpanii, Czechach, Niemczech, Serbii, Słowacji, Litwie, Estonii, Wielkiej Brytanii, Białorusi, Norwegii, Chinach i Argentynie. Jest zapraszany jako wykładowca na międzynarodowe kursy interpretacji muzycznej (Polska, Francja, Serbia). W 2003 roku ukazała się jego pierwsza autorska płyta nagrana dla wytwórni SonyClassical z solowymi i kameralnymi dziełami Astora Piazzolli, która otrzymała nagrodę Akademii Fonograficznej "Fryderyk 2003" w kategorii -"Najlepszy album - muzyka kameralna". Dokonał licznych nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji, jak również muzyki filmowej, teatralnej i rozrywkowej. Jest zatrudniony w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie na stanowisku profesora, gdzie w latach 2002-2005 pełnił funkcję Kierownika Międzyuczelnianej Katedry Akordeonistyki, od 2008 roku pełnił obowiązki Prodziekana, a od 2011 Dziekana Wydziału Instrumentalnego. Jesienią 2016 roku obejmie funkcję Rektora UMFC.

Rafał Grząka
Akordeonista, bandoneonista, absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie akordeonu Klaudiusza Barana i Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie w klasie Andrzeja Jagodzińskiego. Ukończył Studia Doktoranckie w macierzystej uczelni, obecnie Asystent w klasie akordeonu. Jest laureatem ponad 35 międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów akordeonowych. Jako członek zespołu KlezmaFour otrzymał prestiżową nagrodę „City Winery of New York” podczas International Jewish Music Festival w Amsterdamie (2010). Występował z Orkiestrą Filharmonii Narodowej, Orkiestrą Symfoniczną Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Gliwicką Orkiestrą Kameralną, Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Gdańsku, Suwalską Orkiestrą Kameralną, pod batutą takich dyrygentów, jak Lucas Vis, Maja Metelska, Kazimierz Dąbrowski, Janusz Przybylski, Andrzej Rosół, Krzysztof Urbański, Wojciech Rajski. Koncertował w USA, Kanadzie, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Włoszech, Niemczech, Austrii, Czechach, Słowacji, Ukrainie, Białorusi, Rosji, Litwie, Łotwie, Turcji, Arabii Saudyjskiej, Bułgarii. Jako wykładowca prowadził zajęcia na Międzynarodowym Kursie Interpretacji Muzycznej w Miętnem.

maj - wrzesień
poniedziałek - piątek 9:00 - 17:00
sobota - niedziela 10:00 - 18:00

październik i kwiecień
poniedziałek - niedziela 9:00 - 16:00

listopad – marzec
poniedziałek - sobota 9:00 - 16:00
niedziela nieczynne

Opening hours
May - Setpember
Monday - Friday 9 a.m. - 5 p.m
Saturday & Sunday 10 a.m. - 6 p.m

October, April
Monday - Friday  9 a.m. - 4 p.m

November - March

Monday - Saturday 9 a.m. - 4 p.m
Sunday closed

Please note that last entry to the museum is 30 minutes before closing times.

BILETY WSTĘPU / ADMISSION FEES:
bilet wstepu / regural - 5 zł

grupowy bilet wstępu / reduced (for groups) - 4 zł (dla grup od 25 - 50 os.)

opłata przewodnicka / guided tour - 25 zł

bilet "Karta Dużej Rodziny" - 2,50 zł