kasz-11-2010_135 Dzięki środkom Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013, oddano do użytku wyremontowany renesansowy kasztel w Szymbarku – perłę polskiej architektury epoki Odrodzenia. Obiekt wraz z towarzyszącymi mu budynkami; oficyny dworskiej i drewnianego dworku mieszczańskiego, tworzy odnowiony oddział Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów. Małopolska zyskała tym samym kolejną wielką atrakcję turystyczną, a środowisko kultury atrakcyjny, nowoczesny ośrodek konferencyjno – wystawienniczy. W obiektach Ośrodka powstanie Międzynarodowe Forum Kultury Europy Środkowo – Wschodniej. 12-11-2010_43 Będzie ono promować, oprócz walorów turystyczno – kulturowych Małopolski, kulturę naszych najbliższych sąsiadów: Słowacji, Czech, Ukrainy, Węgier, Rumuni, Austrii, Niemiec, Rosji i krajów nadbałtyckich. Będzie to także miejsce prezentacji wielokulturowych tradycji „Ziemi Gorlickiej”, którą do zakończenia II Wojny Światowej zamieszkiwały społeczności polska, żydowska i łemkowska.

Wokół pięknie położonych obiektów zespołu dworskiego w Szymbarku, istnieją tereny dla rozwoju kompleksu rekreacyjno – festiwalowego, z wykorzystaniem położonego obok Skansenu Wsi Pogórzańskiej.

Dostępność ośrodka

maj - wrzesień
poniedziałek - piątek 9:00 - 17:00
sobota - niedziela 10:00 - 18:00

październik i kwiecień
poniedziałek - niedziela 9:00 - 16:00

listopad – marzec
poniedziałek - sobota 9:00 - 16:00
niedziela nieczynne

Opening hours
May - Setpember
Monday - Friday 9 a.m. - 5 p.m
Saturday & Sunday 10 a.m. - 6 p.m

October & April
Monday - Friday  9 a.m. - 4 p.m

November - March

Monday - Saturday 9 a.m. - 4 p.m
Sunday closed

Please note that last entry to the museum is 30 minutes before closing times.

BILETY WSTĘPU / ADMISSION FEES:
bilet wstepu / regural - 5 zł

grupowy bilet wstępu / reduced (for groups) - 4 zł (dla grup od 25 - 50 os.)

opłata przewodnicka / guided tour - 25 zł

bilet "Karta Dużej Rodziny" - 2,50 zł

dzieci do lat 7 / children under 7 years - wstep wolny /
free entrance

Grupy zorganizowane - prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny w sprawie uzgodnienia terminu i możliwości oprowadzania z przewodnikiem. Istnieje również możliwość zwiedzania w innych godzinach.

Warsztaty "Bon kultury" - link: "Mój herb - moje logo"

Wynajem sal na konferencje i oficjalne uroczystosci - prosimy o kontakt na podany niżej nr telefonu lub e-mail.

Udostępnianie terenu i obiektów do sesji zdjęciowej lub filmowej – 50,00 zł

Oddział nie posiada terminalu kart płatniczych.

Dane kontaktowe:

Informacje dodatkowe:

Blisko kasztelu znajduje sie Pensjonat "Perełka" z miejscami noclegowymi: www.willa-perelka.pl