Urodzony w 1945 roku w Sopocie,studiował architekturę na Politechnice Gdańskiej latach 1966 -1968, a następnie przeniósł się na architekturę wnętrz i grafikę do gdańskiej PWSSP.Zakończył studia w Warszawie na wydziale plakatu w pracowni Henryka Tomaszewskiego. W latach 1970 - 72 Dudziński mieszkał w Londynie, współpracując z pismami undergroundu OZ, Ink, Frendz i Time Out. Po powrocie do Polski ustalił swoje nazwisko między innymi dzięki Dudiemu - niezdolnemu do latania ptakowi ze Szpilek. Jego prace publikowaly czołowe pisma polskie. Ponadto Dudziński projektował plakaty teatralnei filmowe, napisał i zilustrował wiele książek dla dzieci, projektował scenografie teatralne, wpółpracowal z radiem i telewizją i wystawiał swoje prace w czołowych galeriach. W 1977 Dudziński został zaproszony na Międzynarodową Konferencję Grafików w Aspen, Kolorado.Po przyjeździe do Stanów postanowił przedłużyć swój pobyt i zamieszkał w Nowym Jorku.

Podjął współpracę z czołowymi pismami amerykańskimi, w tym: The Atlantic, The Boston Globe, Newsweek, The New York Times, Playboy, Rolling Stone, Vanity Fair, The Washington Post i Time. Zarazem współpracuje z wieloma pismami europejskimi.

Korzystali z jego współpracy: AT&T, Conde Nast, IBM, Bundespost i Royal Bank of Scotland:

Artykuły o nim ukazały się w: Creation, Design & Art Direction, Design Week, Graphis, Graphic Studio, How, Idea, novumgebrauchsgraphic, Print, Projekt i Zoom.


Informacje

Godziny otwarcia

poniedziałek – piątek  8 – 17
sobota 11 – 17
niedziela - nieczynne

bilety wstępu: normalny: 2,00 zł;
ulgowy: 1,00 zł

Wystawy stałe

Proponujemy zwiedzanie XVI-wiecznych reliktów architektonicznych Dworu Karwacjanów, siedziby rodu Dersława Karwacjana, założyciela i właściciela Gorlic - zobacz więcej

Dane kontaktowe

38-300 Gorlice
ul. Wróblewskiego 10 A
fax 18 353-56-01
tel. 18 353-56-18

email: galeria@gorlice.art.pl

Mapa dojazdu

Do góry