Absolwent Wydziału Etnografii Uniwersytetu Warszawskiego. Organizator i współzałożyciel Studenckiego Klubu Jeździeckiego w Warszawie, instruktor jazdy konnej. Pierwszy kontakt z filmem miał jeszcze w czasie realizacji "Pana Wołodyjowskiego" - jako jeździec brał udział w scenach konnych. Po studiach pracował w Państwowym Muzeum Etnograficznym. Ma za sobą kilkadziesiąt filmów przy których pracował jako jeździec, kaskader i instruktor. Przy filmie "Gniazdo" w reżyserii Jana Rybkowskiego współpracował przy "ubieraniu koni". Od tamtego czasu wyspecjalizował się jako scenograf militarny. Współpracował w tym charakterze z najwybitniejszymi reżyserami: z Andrzejem Żuławskim ("Borys Godunow", "Szamanka"); Wojciechem Hassem ("Pamiętnik Grzesznika", "Przypadki Baltazara Kobera"); Januszem Majewskim ("Królowa Bona"), Jerzym Kawalerowiczem ("Austeria").

Jest autorem militariów do ok. 50 tytułów filmów fabularnych, telewizyjnych i teatru TV ("Tristan i Izolda"; "Cezar i Pompejusz"), głównie historyczno-kostiumowych.

Specjalizuje się w militariach, kostiumach wojskowych i tematyce "etnograficznej", zajmuje się fotografią


Informacje

Godziny otwarcia

poniedziałek – piątek  8 – 17
sobota 11 – 17
niedziela - nieczynne

bilety wstępu: normalny: 2,00 zł;
ulgowy: 1,00 zł

Wystawy stałe

Proponujemy zwiedzanie XVI-wiecznych reliktów architektonicznych Dworu Karwacjanów, siedziby rodu Dersława Karwacjana, założyciela i właściciela Gorlic - zobacz więcej

Dane kontaktowe

38-300 Gorlice
ul. Wróblewskiego 10 A
fax 18 353-56-01
tel. 18 353-56-18

email: galeria@gorlice.art.pl

Mapa dojazdu

Do góry